20. Deutsch-ungarisches strafrechtsgeschichtliches Seminar

2021.07.13.
20. Deutsch-ungarisches strafrechtsgeschichtliches Seminar
Az Augsburgi Egyetem Büntetőjogi Tanszékének és az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának Magyar Állam- és Jogtörténeti Tanszékének együttműködésének eredményeként immáron 20. alkalommal került megrendezésre a német-magyar büntetőjog-történeti szeminárium, 2021. július 9-10 között.

Kutatócsoportunk tagjai közül Heil Kristóf Mihály "Debatten über einen Entwurf eines Strafgesetzbuches in den Comitaten 1829–1830" címmel, Szépvölgyi Enikő "Das Jugendgericht in Ungarn (“Ein Er- oberer in der Rechtsgeschichte“)" címmel tartott előadást.

A szeminárium programját gazdagította Prof. Dr. Andreas Deutsch, a Heidelbergi Egyetem professzora „Zur stauppe gehawen ... dorumb, der eym pferde dy zunge abgeschnytten“. Wendepunkte auf dem langen Weg zum modernen Tierschutz című előadásával. A rendezvény záró előadását Dr. Thomas Exner, a Würzburg/Schweinfurti Bíróság bírája tartotta Liberales Strafen. Eine deutsch-ungarische Wahlverwandtschaft auf dem Weg zum modernen Strafrecht címmel.

Az egyes előadásokat követő vitát Prof. Dr. Arnd Koch, az Augsburgi Egyetem Jogi Karának dékánja, Dr. Markus Hirte (a Rothenburg od der Tauber-ben található Kriminalmuseum igazgatója) és Prof. Dr. Mezey Barna, kutatócsoportunk vezetője vezették.

Az egyes panelek moderálásában részt vett Beke-Martos Judit (kutatócsoportunk tudományos munkatársa) és Frey Dóra, míg a program szervezésben és az előadók felkészítésében Mezey Barna, Bódiné Beliznai Kinga, Frey Dóra és Képessy Imre működtek közre.

A szeminárium az Igazságügyi Minisztérium jogászképzés színvonalát emelő programjának támogatásával valósul meg.